Apie tinklaraštį

Sveiki atvykę į tinklaraštį „Užšalusi jūra“!

Kartą perskaičiau Franco Kafkos mintį, išsakytą laiške Oskarui Pollakui: “A book must be the axe for the frozen sea inside us“ („Knyga turi būti kirvis užšalusiai jūrai mumyse“). Šis palyginimas man labai patiko, bet miglotai supratau, kas gi yra ta užšalusi jūra.

Vėliau ne kartą įvairių rašytojų tekstuose aptikdavau užuominų apie vidinę jūrą ar vandenyną. Šią metaforą išsiaiškinti padėjo vienas sapnininkas, kuriame buvo rašoma, kad jūra sapnuose gali simbolizuoti pasąmonę. Nežinau, ar būtent ją Kafka turėjo omenyje, bet manau, kad pasąmonė su jo žodžiais vienaip ar kitaip susijusi.

Pasąmonė – paslaptinga psichikos dalis. Ji nėra laisvai prieinama sąmonei, bet iš jos kyla mūsų kūrybiškumas bei intuicija. Kadangi tai vertingos savybės, nusprendžiau ugdyti ryšį su savo pasąmone per knygų skaitymą ir kūrybą. Tinklaraštyje ir fiksuoju šį procesą. Ką gali žinoti, gal čia kaupiama informacija bus naudinga ir kitiems.

Jei turite man klausimų ar pastabų, rašykite: ruta.mont@gmail.com.

2 komentarai “Apie tinklaraštį

  1. I have always loved that Kafka quote about the “frozen sea within us.“ I also love your header image of the bioluminescence, a wonderful natural phenomenon.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s